Αποτελέσματα υπόλοιπων αγώνων μπαράζ της ανδρικής ομάδας

Η συνέχεια του ειδικού πρωταθλήματος έφερε την ομάδα μας, παρά τα πολλά προβλήμτα τραυματισμών, να χτυπάει στα ίσια όλα τα παιχνίδια και να πραγματοποιεί καλές εμφανίσεις τόσο στη νίκη με τον Παπάδο Γέρας, όσο και στην ήττα απ' την Καλλιθέα Ρόδου, που τελικά πήρε αήττητη το εισιτήριο για τη Γ' Εθνική.
Με την ομάδα απ' τη Λέσβο, η ομάδα μας δεν απειλήθηκε καθόλου και με πολύ ωραίο μπάσκετ έφτασε σε μια άνετη νίκη.
Με τους Ροδίτες, τα πράγματα ήταν πιο δύσκολα, αλλά το παιχνίδι ήταν ντέρμπυ μέχρι το τελευταίο λεπτό, όπου η ομάδα απ' τη Ρόδο με ένα τρίποντο και ένα γκολ-φάουλ, πήγε τη διαφορά απ' το +3 στο +9, κατακτώντας έτσι τη νίκη. Αξίζει να σημειωθεί ότι ήταν και το μόνο παιχνίδι στο οποία η Καλλιθέα απειλήθηκε με ήττα στα μπαράζ.
Στο τελευταίο παιχνίδι απέναντι στον ΦΟΒ Χίου, η ομάδα μας, παρά το καλό ξεκίνημα και το +12 στο δεκάλεπτο, στη συνέχεια έκανε το χειρότερό της παιχνίδι, χάνοντας και πάλι στο τελευταίο λεπτό τη νίκη.
Έτσι, η τελική βαθμολογία βρήκε την ομάδα μας να ισοβαθμεί στις δύο τελευταίες θέσεις του ομίλου, μαζι με τα Φανάρια Νάξου, που υπερτερούσαν λόγω νίκης στο μεταξύ μας παιχνίδι.
Συγχαρητήρια στην Καλλιθέα Ρόδου για την άξια άνοδο και, ως Α.Ε. Καρλοβάσου, ευχόμαστε καλή επιτυχία στη Γ' Εθνική.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα στα τρία αυτά παιχνίδια:

22/6/2018
ΑΕΚ - Καλλιθέα Ρόδου: 48-57

Δεκάλεπτα: 6-19, 8-10, 22-17, 12-11

Διαιτητές: Μπούκας, Τούσης

ΑΕΚ (Καλογερόπουλος): Δανούσης Ν., Παπαδάκης 9(3), Καρνιαβούρας 12(2), Αλούπης 2, Κιάσσος, Ανδρίκου 6(2), Πανούσος, Αποστολίδης 4, Καραδήσογλου 4, Δανούσης Μ. 1, Γεροντίτης 10

Α.Ε.Καλλιθέας Ρόδου (Βλαχοδήμος): Παπακωνσταντίνου 8(1), Κούρος Π., Παναγιωταράκος 5, Γυφτάκης 12(2), Μπίλιας 2, Συμιακός 1, Παρδακάς 7(1), Σκορδάλης 10(2), Κούρος Ι. 4, Δούβαλης 8

23/6/2018
Παπάδος Γέρας Λέσβου - ΑΕΚ 68-80

Διαιτητές: Γιακείμη, Παπαδόπουλος

Δεκάλεπτα: 21-29, 10-23, 21-17, 16-11

Παπάδος Γέρας (Τσολάκης): Σταμούλης 3(1), Τσαπώνης, Μπουρούς 6, Παπαθανασίου 1, Λινάρδος, Ζεστός Ι. 11, Ζεστός Γ. 21, Ψημίτης 24(2), Γαβριηλίδης 2, Ζενελάι

AEK (Καλογερόπουλος): Δανούσης Ν., Τσιτσίρης 2, Παπαδάκης 5(1), Καρνιαβούρας 6(2), Αλούπης 15(3), Κιάσσος 12(3), Ανδρικού, Πανούσος 8, Αποστολίδης 7(1), Καραδησόγλου 7(1), Δανούσης Μ. 14(3), Γεροντίτης 4

24/6/18
AΕΚ - ΦΟΒ Χίου: 62-67

Διαιτητές: Παπαφωτίου, Καλαϊτζάκης

Δεκάλεπτα: 21-9,15-21,13-22, 13-15

AEK (Καλογρόπουλος): Δανούσης N., Τσιτσίρης, Παπαδάκης 1, Καρνιαβούρας 16(4), Αλούπης 4, Κιάσσος 4, Ανδρίκου, Πανούσος 7(1), Δανούσης Μ. 14(3), Καραδήσογλου, Αποστολίδης 8, Γεροντίτης 8

ΦOB (Αμέντας): Κιρκινέζης 2, Κάκαρης 5(1), Πνευματικούδης, Λεγάτος 20(1), Πατελίδας 2, Προσελέντης 12(1), Γιαννακός 14, Μυτιληνού 12

ΤΕΛΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: 1) Καλλιθέα (4-0) 8β., 2) Παπάδος (2-2) 6, 3) ΦΟΒ (2-2) 6, 4) Φανάρια (1-3) 5, 5) Καρλόβασι (1-3) 5